Nowa rowerowa formuła wg. FatBike Bieszczady

April 28, 2016

Połączenie jazdy na GRUBASIE z Geocaching’iem.

 

Geocaching, czyli spolszczając geokeszing. Słowo składające się z dwóch członów: geo i cache. Geo, czyli odwołanie do Ziemi i jej powłoki (krótko mówiąc do koordynatów GPS). Cache, czyli skrytka, kryjówka.

 

Geokeszing to gra terenowa polegająca na odnalezieniu skrytki (skrzynki) ukrytej przez innych uczestników gry. Skrzynkę możemy odnaleźć za pomocą wskazanego miejsca na mapie, wskazówek, rebusów, podpowiedzi. Skrytki są ukryte w taki sposób, aby nie padły łupem osób trzecich. Przeważnie są w przemyślany sposób zamaskowane. W

 

skrzynce obowiązkowo musi znajdować się dziennik (LOG) ,w którym odkrywcy wpisują swoje imiona (ksywy), datę odnalezienia skrzynki i jeśli jest miejsce to krótki komentarz. Skrzynka powinna byc szczelnie zabezpieczona (np. woreczek strunowy), aby nie dostawała się do niej wilgoć, brud, owady, itp. W skrzynkach mogą znajdować się również upominki.

 

Na tej stronie znajdziecie skrytki, które znajdują się w Waszej okolicy oraz na trasach FatBike Bieszczady.

A tutaj znajdziecie polski fanpage geokeszingu.

 

Podczas kołowania na GRUBASACH sprawdzacie dostępne kesze na trasie i próbujecie je odnaleźć. Na naszych trasach znajduje się sporo ciekawych kesz’ów. Bunkry, tarasy widokowe, kapliczki, groby…najlepiej jak sprawdzicie sami ;)

Cala zabawa polega na znalezieniu kesz’a  i odkrycia nowego miejsca, które zachwyca pod wieloma względami (widok, historia, przyroda, trudność zdobycia punktu).Oczywiście zdobywając miejscówkę na GRUBASIE.

 

Już obmyślamy kesz’a od FatBike Bieszczady. Jak będzie gotowy damy znać!

Gdzie go ulokować, co do niego włożyć? A może Wy macie jakieś rady dla nas? J

 

Do zobaczenia na szlaku!

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now