TRASY

 

W tej zakładce znajdziecie przygotowane przez nas trasy w Bieszczadach. Zachęcamy do skorzystania z naszej wypożyczalni rowerów FatBike Bieszczady. Aby pobrać ślady GPX tras kliknij tutaj.

Oto pierwsza z nich. Dostępna do pobrania na google maps.

Zagórz-Klasztor-Skocznie-Załóż-Sobień

Dystans: 25 km
Całkowita droga w górę: 166 m
Całkowita droga w dół: 153 m
Czas przejazdu: 3h

Malownicza trasa startująca w Zagórzu. Pierwszą niespodzianką jest stary wagon kolejowy, który jest naszym ulubionym miejscem  na cykanie fotek. Następnie udajemy się na Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych. Kolejnie do kopmleksu skoczni narciarskich Zakucie. Końcowym etapem tripu jest przejazd dwoma mostami kolejowymi (aktualnie nieużywanymi przez kolej) nad rzekami Osława oraz San. Udajemy się do rezerwatu przyrody- Góra Sobień. Znajdują się tam ruiny średniowiecznego zamku a także taras widokowy,

z którego rozpościera się wspaniały widok na rzekę San.

Trasa nr.2

Szybowisko Bezmiechowa- Kamionka (631 m npm)

Dystans: 39 km

Całkowita droga w górę: 509 m

Całkowita droga w dół: 509 m

Czas przejazdu: 4-5h

Malownicza trasa startująca w Zagórzu. Pierwszą niespodzianką jest stary wagon kolejowy, który jest naszym ulubionym miejscem na cykanie fotek.Następnie przeprawiamy się dwoma mostami kolejowymi (aktualnie nieużywanymi przez kolej) nad rzekami Oslawa oraz San. W miejsowości Załóż zaczynamy wspinaczkę asfaltowym odcinkiem słynnych serpentyn Gór Słonnych. Po wspięciu się na szczyt możemy się uraczyć się wspaniałą scenerią rozpościerającą z tarasu widokowego. Wjeżdżamy na szlak poprowadzony grzbieten Gór Słonnych, który nas zaprowadzi do szybowiska w Bezmiechowej. Odcinek ten często jest błotnisty i przejechanie go wymaga dużej konsumpcji energii. Po zjeździe z szybowiska udajemy się do rezerwatu przyrody- Góra Sobień. Znajdują się tam ruiny średniowiecznego zamku a także taras widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na rzekę San.

Trasa nr.3

Cisna- Okrąglik- Płasza- Rabia Skała- Cisna

Dystans: 43 km
Całkowita droga w górę: 1030 m
Całkowita droga w dół: 1030 m
Czas przejazdu: dobrze jest sobie zarezerwować cały dzien :)

 

Trasa zaczyna się i kończy w Cisnej. Czyli typowa znana nam pętla.
Pełny opis trasy znajdziecie w artukule bikeBoard:

http://turystyka.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,d1v1vrth49:1

Trasa nr.4

Gruszka (583 m npm)- Przez Kocaby i Klasztor

Dystans: 34.5 km
Całkowita droga w górę: 673 m
Czas przejazdu: około 4-5h

 

Trasa rozpoczyna się i kończy w Zagórzu. Do Gruszki jedziemy wzdłuż Sanu, przy okazji przekraczając rzekę Osławę. Przy niskim stanie wody przejeżdżamy przez bród na Sanie w miejscowości Postołów. Zdobywamy Gruszkę od strony Postołowia. Po zdobyciu Gruszki odbijamy na Szybowikso - Weremień. Wracamy się i zjeżdżając odbijamy lekko w prawo na szlak, który prowadzi nas na Wielopole. Następnie odwiedzamy ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych i zjeżdżamy do bazy.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now